Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce w finale sprintu (1,4 km) w szwajcarskim Davos. Kolejne zwycięstwo odniosła niepokonana w tym sezonie Marit Bjoergen. Na drugim stopniu podium stanęła Włoszka Arianna Follis. Kowalczyk linię mety minęła jako trzecia, jednak sędziowie ukarali ją za zagrodzenie drogi Amerykance Kikkan Randall, która ostatecznie uplasowała się na 3. miejscu.

Niespodziewanie bardzo energetycznie wystartowała Patra Majdic. Kowalczyk próbowała zaatakować na pierwszym podjeździe, ale przyblokowała ją Marit Bjoergen.

Polka nie zamierzała jednak odpuszczać i przesunęła się na drugie miejsce. Ostatecznie mistrzyni olimpijska w Vancover zajęła trzecie miejsce, bo na ostatnich metrach wyprzedziła ją mistrzyni świata z Liberca na tym dystansie Arianna Follis.

Kolejne zwycięstwo w tym sezonie odniosła rewelacyjna Marit Bjoergen (3.13,9), która we właściwym momencie odjechała rywalkom. Kilka minut po zakończeniu rywalizacji sędziowie podjęli decyzję o przesunięciu naszej biegaczki na 6. lokatę za zablokowanie drogi Amerykance Kikkan Randall.

Jestem zadowolona ponieważ to moje pierwsze podium w Davos. Mój sprzęt był bardzo dobrze przygotowany. Mam nadzieję, że moja forma będzie rosnąć. Jutro oczywiście wystartuje w sprincie, ale nie spodziewam się oszałamiającego wyniku - mówiła wczoraj mistrzyni olimpijska, która w biegu na 10 km techniką klasyczną zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie z Marit Bjoergen.

W półfinale Polka już na pierwszym podbiegu szarpnęła do przodu, wychodząc na prowadzenie. Za Justyną Kowalczyk ruszyła Randall, która pokonała najlepszą polską biegaczkę w ćwierćfinale o 0,6 sekundy. Obie zawodniczki biegły wspólnie niemal do samej mety. Na finiszu minimalnie lepsza okazała się Randall.

W pierwszym półfinale spotkały się Marit Bjoergen, Petra Majdic i mistrzyni świata na tym dystansie z Liberca - Arianna Follis. Najszybciej trasę w Davos (1,4 km) pokonała Marit Bjoergen (3.13,0), która przez większą cześć dystansu biegła na trzeciej pozycji. Drugą pozycję zajęła Arianna Follis (+0,3), a trzecie Petra Majdic (+0,8).