Status weterana winien być podobnym do statusu kombatanta. Czyli w stosunku do uczestników misji zagranicznych powinno się wprowadzić podobne rozwiązania, jak w stosunku do tych, którzy przed wieloma laty (…) walczyli o suwerenną i niepodległą Polskę - powiedział Klich reporterce RMF FM:
Weteranami wojennymi będą żołnierze służący w misjach ONZ, NATO, w Iraku i Afganistanie - blisko 30 tysięcy osób.