RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przełom w leczeniu astmy?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Duńscy naukowcy ogłosili najnowsze odkrycie w badaniach nad leczeniem astmy. Badacze z Uniwersytetu w Odense twierdzą, że znaleźli gen, który ma bezpośredni związek z zachorowaniami na tę chorobę.

Do tej pory odkrycia na tym polu wskazywały tylko na pewne prawdopodobieństwo takiego powiązania. Tym razem, jak informują Duńczycy, gen istotny dla tworzenia się i funkcjonowania układu immunologicznego człowieka jest ponad wszelką wątpliwość odpowiedzialny za wywoływanie astmy.

Jeżeli odkrycie zostanie potwierdzone, zanosi się na przełom nie tylko w leczeniu, ale także we wczesnym wykrywaniu zagrożenia tą chorobą.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: