RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przedsiębiorcy, będą pieniądze do wzięcia!

Publikacja: Czwartek, 19 listopada (09:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mali i średni przedsiębiorcy będą mieli szansę na dodatkowe pieniądze od państwa. To w sumie 900 milionów złotych, dla przedsiębiorstw, które chcą zmienić swój profil i stać się bardziej innowacyjne.

Chodzi o inwestowanie w nowe technologie i badania.

Odpowiedni projekt rząd ma przyjąć w ciągu miesiąca - powiedział mi minister Michał Boni. Kiedy będzie można sięgnąć po pieniądze? Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału. Środki ma przyznawać Agencja Rozwoju Przemysłu, prawdopodobnie na zasadzie konkursu. Małe i średnie firmy będą mogły dostać nawet po kilka milionów złotych.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: