Minister transportu Dominique Bussereau zapowiedział, że 6 z 7 tys. pracowników, których będzie dotyczył program reformy pozostanie zatrudnionych w SNCF.
Z powodu strajku kolejarzy ze stacji nie wyjechał co trzeci pociąg TGV i połowa regionalnych składów. Francuscy pracownicy kolei protestują przeciwko reformie zakładu. Domagają sie również podwyżek. Najwięcej problemów z transportem mają pasażerowie z okolic Paryża.
Minister transportu Dominique Bussereau zapowiedział, że 6 z 7 tys. pracowników, których będzie dotyczył program reformy pozostanie zatrudnionych w SNCF.