„Śpiewać każdy może…” poszło kiedyś w lud za sprawą autora tekstu Jonasza Kofty i aktora Jerzego Stuhra. Lud to kupił, bo zgodne było z owego ludu słowiańskim zamiłowaniem do śpiewania. Ale czy każdy śpiewać musi?

Niestety, nie przewidział Poeta Piosenki, że ów lud potraktuje to zawołanie jako przyzwolenie na wszelką „radosną” twórczość estradową… Idzie więc szeroką falą przez Polskę niezmordowany, nie zawsze poparty autentycznym talentem oraz pracą marsz do sławy. Święcą triumfy przeróżne eliminacje, castingi, przeglądy, konkursy… Tymczasem młodzi, naprawdę utalentowani ludzie, rzadko mają możliwość poznania podstaw warsztatu estradowego, korzystania z porad fachowców, nie mają szans na próby i sprawdzenie się w pierwszych, publicznych występach w godziwych warunkach scenicznych, nie wspominając o profesjonalnym sprzęcie akustycznym i oświetleniowym.

Dlatego właśnie we wrocławskim IMPARCIE ruszyła akcja „DO MIKROFONU PROSIMY”

Jest to nowa formuła prezentacji młodych amatorów, zafascynowanych piosenką literacką, poezją lub kabaretem.

Młodzi, kreatywni ludzie pokazują się publiczności na małej scenie kawiarni artystycznej „Autograf” przy Centrum Sztuki Impart.

Każdy z uczestników będzie mógł liczyć na pomoc i fachową opinię profesjonalistów.

Wszystkie prezentacje będą omawiane i oceniane, a zwycięzcy comiesięcznych edycji wezmą udział w warsztatach i przygotowaniu pod okiem zawodowców planowanej na czerwiec 2010r. finałowej gali na dużej scenie Impartu.

Projekt adresowany jest do uczniów szkół średnich - uczestnicy w wieku od 16 lat - i studentów, a także do innych zdolnych, lubiących „piosenki z tekstem”.

Jeszcze dzisiaj do wrocławskiego Impratu możecie przesłać swoje zgłoszenia, mile widzalne „ wizualizacje” i mp3-ki