Urzędnicy zapewniają, że maszyny pojawią się w Warszawie za kilka miesięcy. Wkrótce rozpisany zostanie bowiem przetarg na około 100 takich urządzeń. Będą to automaty bardzo nowoczesne, które oprócz tego, że będą sprzedawały bilety, to również będzie można naładować w nich Warszawską Kartę Miejską.
„Biletomaty” mają przyjmować zarówno gotówkę, jak i karty płatnicze, mają też wydawać resztę. Realizację projektu przewidziano jednak dopiero na połowę przyszłego roku.