Przed 1 listopada wprowadzono tymczasowe zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy. Pojawiły się zwężenia jezdni, bowiem niektóre z poznańskich dróg zamieniono w parkingi, a na innych ruch odbywał się tylko w jednym kierunku.
Próba generalna przebiegła pomyślnie. Mieszkańcy miasta zwracali jednak uwagę, że policja powinna się zatroszczyć również o bezpieczeństwo pieszych. Gdzieś powinny się znajdować prowizoryczne pasy dla pieszych - mówi jeden z poznaniaków reporterowi RMF FM Adamowi Górczewskiemu:
Również województwo kujawsko-pomorskie przygotowywało się na wzmożony ruch na drogach. W regionie trwała policyjna akcja "Bezpieczna droga".