RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Prezydent Niemiec trafił na kwarantannę

Publikacja: Sobota, 17 października (15:30) Aktualizacja: Sobota, 17 października (19:00)

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier udał się w sobotę na kwarantannę w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z oficerów jego ochrony - podała kancelaria szefa państwa.

Jak poinformowała, Steinmeier został poddany testowi na obecność koronawirusa. Wynik okazał się negatywny.

W związku z kwarantanną Steinmeier musiał odwołać swój we frankfurckich targach książki w niedzielę.

Jak przypomina agencja dpa, w marcu dwutygodniowej kwarantannie musiała poddać się kanclerz Niemiec Angela Merkel, która miała kontakt z zakażonym koronawirusem lekarzem. Sama kanclerz nie została jednak zainfekowana.

Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: