RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Prezydent Lublina zakażony koronawirusem

Piątek, 27 listopada (18:35)

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk ma koronawirusa. O pozytywnym wyniku testu poinformował w mediach społecznościowych.

Drodzy mieszkańcy Lublina. Jestem zakażony koronawirusem. Przechodziłem już kilka testów na obecność Covid-19. Do tej pory dawały negatywne wyniki, ale ostatni dał wynik pozytywny - napisał prezydent Lublina. 

Dodał, że czuje się dobrze i nie ma "cieżkich objawów". Dokucza mi jedynie kaszel. Wszyscy moi współpracownicy, którzy mieli ze mną kontakt w czasie, gdy mogłem ich potencjalnie zarazić przeszli badania i są zdrowi - podkreślił Żuk. 

Zaapelował też o zachowanie zasad bezpieczeństwa, dystansu społecznego, noszenie masek i dezynfekcję rąk. 

W ten sposób ograniczycie ryzyko zakażenia. Życzę wszystkim dużo zdrowia - czytamy we wpisie. 

Źródło: RMF FM
Tagi: COVID-19
Dalsza część artykułu pod materiałem video: