Kłopoty zdrowotne nękają głowę państwa już od dłuższego czasu. Prezydent przeziębił się podczas obchodów Święta Niepodległości 11 listopada.
Na poniedziałkowe spotkanie wigilijne Lech Kaczyński zaprosił kilkadziesiąt osób. Gośćmi w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu będą m.in. organizator spotkań młodzieży w Lednicy o. Jan Góra, polarnik i podróżnik Marek Kamiński oraz muzyk Paweł Kukiz.