RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Premier Netanjahu zadowolony z oświadczenia władz Egiptu

Publikacja: Sobota, 12 lutego (20:07) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Benjamin Netanjahu był zadowolony z oświadczenia, rządzących w Egipcie wojskowych, że Kair będzie honorować zawarte przez siebie traktaty, w tym układ pokojowy z Egiptem. Premier Izraela powiedział, że umowa między Izraelem a Egiptem jest "kamieniem węgielnym" pokoju i stabilności na Bliskim Wschodzie".

Ustąpienie z urzędu prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka wywołało nerwowość Izraelczyków, obawiających się, że historyczny traktat pokojowy między dawnymi wrogami może być zagrożony. Układ ten został podpisany w roku 1979 za rządów poprzednika Mubaraka - Anwara Sadata, który zginął w wyniku zamachu fundamentalistów muzułmańskich.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: