RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Praga Północ cofnęła się do roku 2006

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W urzędzie stołecznej dzielnicy Praga Północ rozpoczęła się sesja rady z… grudnia 2006 roku. Radni zaczęli ponownie obradować nad przyjętymi już uchwałami. Wszystko dlatego, że ówczesny wojewoda unieważnił podjęte przez nich uchwały, ale Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że wojewoda nie miał do tego prawa.

Dlatego radni cofnęli się do roku 2006. To jest rodzaj filmu "Powrót do przeszłości". Ale na poważnie: te trzy lata zostały stracone - mówi reporterowi RMF FM radny Paweł Lisicki.

Radni przyjęli nowy porządek obrad, w którym do ponownego uchwalenia jest 165 uchwał. Posłuchaj relacji Mateusza Wróbla, który był obecny na sesji rady:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Warszawa

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: