RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Praca w kopalni znowu jest modna

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kopalnie są najbardziej atrakcyjnym pracodawcą na Śląsku - informuje "Gazeta Wyborcza". W zeszłym roku wpłynęło do nich ponad 40 tys. podań o pracę. Jak wynika z badań przeprowadzonych wśród 11 tys. młodych górników, aż 80 proc. z nich kontynuuje tradycje rodzinne i świadomie wybrało zawód górnika.

Kopalnia wciąż jest dla młodych ludzi stabilnym miejscem zatrudnienia, oferującym ponadprzeciętne zarobki.

Tymczasem w 2010 roku, a prawdopodobnie i w kolejnych latach - poza wyjątkami - kopalnie nie będą przyjmować nowych pracowników - czytamy w gazecie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: