RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poznański squat idzie pod młotek

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na nic zdały się prośby anarchistów o pomoc do władz miasta. Działka, na której powstał squat zostanie zlicytowana. Anarchistów tam mieszkających odwiedził wiceprezydent Poznania.

Działka należy do firmy, która zbankrutowała. Ziemia zostanie zlicytowana za 6 milionów, by spłacić kilkaset tysięcy złotych długu:

Pytani o to, czego oczekują, anarchiści odpowiadają: Może nie powinniśmy tak formatować pytania, czego my od kogokolwiek oczekujemy. My jesteśmy u siebie, jesteśmy w tym mieście. Tak naprawdę to miasto należy do nas, do ludzi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Poznań

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: