RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poznańscy strażnicy zmieniają mundury

Publikacja: Poniedziałek, 29 września (14:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przez Poznań przelewa się fala niezadowolenia strażników miejskich. Aż czterdziestu strażników odeszło z pracy od początku roku. Powód? Mało zadowalające zarobki. Wielu z nich zdecydowało się więc zmienić mundur.

Najczęściej poznańscy strażnicy decydują się na pracę w policji. Początkujący strażnik miejski zarabia 1800 złotych brutto, w straży gminnej w okolicach Poznania i policji te zarobki są większe – mówi Jacek Sobczak z poznańskiej straży:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: