RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poznań: Coraz więcej młodych sięga po narkotyki

Publikacja: Piątek, 2 listopada (14:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Poznaniu co trzeci gimnazjalista bierze narkotyki, prawie każdy licealista miał z nimi styczność. Co trzeci licealista pije alkohol kilka razy w tygodniu, a ponad połowa przyznaje się do palenia papierosów. To przerażające wyniki badań naukowców Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Psycholog Anna Posadzy twierdzi, że powodem tych skłonności jest zaburzone poczucie bezpieczeństwa w domu rodzinnym – najważniejszym dla człowieka miejscu. Dodaje, że tak obśmiewane rodziny wielopokoleniowe lepiej radziły sobie z tym problemem, bo panowały tam większa dyscyplina i porządek.

Reporter RMF FM pytał też o opinie uczniów poznańskich szkół:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: