RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pożar w fabryce materiałów wybuchowych

Publikacja: Piątek, 21 marca (15:24) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niewielki pożar wybuchł w fabryce Nitroerg w Krupskim Młynie na Śląsku; zakład produkuje m.in. materiały wybuchowe dla przemysłu i tworzywa sztuczne. Jak informuje reporter RMF FM, strażacy opanowali już sytuację. Nikomu nic się nie stało.

Według wstępnych ustaleń, ogień pojawił się przy taśmie służącej do transportu produkowanych materiałów. Mogło dojść do tzw. szybkiego wypalenia ok. 30-50 kg suchego dynamitu. Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: