Pożar w Braniewie. Zginęły dwie osoby
Publikacja: Niedziela, 20 września (16:26)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Dwie osoby w wieku około 50 lat zginęły w pożarze kamienicy w Braniewie w województwie warmińsko-mazurskim. Ogień wybuchł na poddaszu. Według wstępnych ustaleń strażaków, przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Pożar wybuchł w nocy. Część mieszkańców trzypiętrowej kamienicy ewakuowała się sama. Służby ratunkowe wyniosły z mieszkania na poddaszu dwie osoby. Jedna z nich już nie żyła, druga zmarła po kilku godzinach. Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej zaczadzenie.
Okoliczności pożaru ustala policja.