RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pożar lasu w Dąbrowie Górniczej opanowany

Publikacja: Poniedziałek, 20 kwietnia (18:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

17 hektarów lasów i nieużytków spłonęło w Dąbrowie Górniczej w pobliżu kompleksu zalewów Pogoria. Strażacy opanowali już ogień, który na szczęście nie dotarł do zabudowań. Nikt nie został poszkodowany. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie sąsiadujących z zalewami zarośli.

Ze świadkami pożaru i strażakami rozmawiał reporter RMF FM Piotr Glinkowski. Posłuchaj:

Do akcji - prócz czterech jednostek straży pożarnej zawodowej i czterech ochotniczej - skierowano po dwa samoloty pożarnicze dromader i helikoptery Mi-2. Helikoptery czerpały wodę z pobliskich zalewów, dromadery latały na dalej położone lądowiska.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: