RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pożar kamienicy na Dolnym Śląsku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

25 osób zostało bez dachu nad głową po nocnym pożarze domu w Chwalimierzu na Dolnym Śląsku. Pogorzelcy najbliższą noc spędzą u rodzin i znajomych. Poźniej prawdopodobnie zamieszkają w ośrodku socjalnym.

Zniszczone, zalane wodą mieszkania, były w większości własnością prywatną. Nie były nigdzie ubezpieczone, dlatego ich remont może potrwać bardzo długo. Mieszkania zastępcze obiecał burmistrz Środy Śląskiej. Posłuchaj relacji reporterki RMF FM Barbary Zielińskiej:

Strażacy ugasili pogorzelisko. Następnie budowlani eksperci ocenią, czy budynek będzie się nadawał do zamieszkania.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: pożar pomoc

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: