Zniszczone, zalane wodą mieszkania, były w większości własnością prywatną. Nie były nigdzie ubezpieczone, dlatego ich remont może potrwać bardzo długo. Mieszkania zastępcze obiecał burmistrz Środy Śląskiej. Posłuchaj relacji reporterki RMF FM Barbary Zielińskiej:
Strażacy ugasili pogorzelisko. Następnie budowlani eksperci ocenią, czy budynek będzie się nadawał do zamieszkania.