RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Powstanie duńsko - polski rurociąg?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polska wraca do źródeł… gazu w Skandynawii. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zapewnia partnerów z Danii, że chcemy z nimi budować rurociąg, sprowadzający gaz z Norwegii.

Zapewnienia PGNiG to powrót do działań podjętych za rządów Buzka, a zerwanych przez rząd Millera. Podpisany dokument ma zatrzeć złe wrażenie o Polsce. Partnerzy Skandynawscy nie mieli pewności, czy Polska jest zdecydowana na ten projekt. Dzisiaj twierdzimy, że jesteśmy zdecydowani. Chcemy budować bezpośrednie połączenie gazociągiem ze złożami skandynawskimi- mówi Tomasz Fil z PGNiG.

Kiedy duńsko-polska rura może powstać? Sprawą zajmuje się reporter RMF FM Krzysztof Zasada:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: