RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Powrót F-16

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwumiejscowe F-16 wracają do służby w polskim lotnictwie. Jutro, po kilkudniowej przerwie spowodowanej kontrolami technicznymi, z bazy w podpoznańskich Krzesinach wystartują pierwsze maszyny tego typu. Myśliwce były sprawdzane po ubiegłotygodniowym awaryjnym lądowaniu takiego samolotu na warszawskim Okęciu.

Polska kupiła 48 amerykańskich wielozadaniowych samolotów bojowych F-16 w wersjach jedno- i dwumiejscowej. Dotychczas Stany Zjednoczone dostarczyły 41 samolotów. Obecnie wszystkie stacjonują w Poznaniu-Krzesinach; 32 należą do dwóch tamtejszych eskadr, pozostałe będą na wyposażeniu eskadry, która będzie stacjonować w Łasku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: