RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Potrzeba 4 mln pracowników do walki z AIDS

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 4 milionów pracowników potrzebują kraje rozwijające się do walki z plagą AIDS – szacuje Światowa Organizacja Zdrowia. Eksperci WHO, debatujący w Toronto, podkreślają, że w wielu krajach brakuje lekarzy i pielęgniarek.

Przyczyną luk w zatrudnieniu jest emigracja zarobkowa. Najgorzej jest w Afryce – tam żyje dwie trzecie z 39 milionów zarażonych wirusem HIV.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: