RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Posiłki dla ubogich nawet wbrew sanepidowi

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pani Bogusia z Gdańska Stogów gotuje obiady dla bezdomnych. Codziennie wydaje nawet do trzystu ciepłych dań tym, którzy potrzebują pomocy i robi to, choć nie pozwala jej na to sanepid.

Sanepid chce, aby pani Bogusia wyposażyła kuchnię zgodnie z unijnymi wymogami. Chodzi m.in. o to, by nad palnikami zamontować wyciągi, we wszystkich pomieszczeniach położyć „powierzchnie zmywalne” i wstawić umywalki. Wg wstępnych szacunków, pochłonie to 70 tys. złotych.

Dla pani Bogusi to astronomiczna suma, dlatego gotuje i rozlewa zupę bezdomnym, licząc na to, że znajdą się w końcu jacyś sponsorzy…

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: