RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ponglish – nowy język polskich emigrantów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polacy mówią w ponglish. Ten nowy język emigrantów na Wyspach Brytyjskich to mieszanka polskiego i angielskiego. I tak Polacy biorą „offa”, robią fony do „frendsów” i razem, narzekając na „trafiki”, jadą na „trip”. W wolnym tłumaczeniu - biorą dzień wolnego, dzwonią do przyjaciół i narzekając na korki, jadą na wycieczkę.

Zjawisko jest podobne do tego wśród amerykańskich Latynosów, którzy już od dawna posługują się spanglishem, czyli połączeniem angielskiego z hiszpańskim.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: