RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ponad 700 samorządowców straciło mandaty

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

765 samorządowców utraciło mandady w związku z opóźnieniami w składaniu oświadczeń majątkowych. Uznajcie swój błąd i zrezygnujcie – apeluje do spóźnialskich urzędników wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Jarosław Zieliński miał z pewnością na myśli Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Zieliński podał statystykę samorządowców, którzy już utracili mandaty, bo spóźnili się przy składaniu oświadczeń majątkowych lub nie złożyli tych dokumentów. Z 765 samorządowców 57 to działacze PiS, a 33 – Platformy Obywatelskiej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: