RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pomnik musi zostać

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Symbol Śląska nie zniknie z cokołu. Władze Katowic zapewniają, że w najbliższym czasie dzięki pomocy sponsorów, zapłacą za pomnik byłego wojewody i generała Jerzego Ziętka.

A chodzi o kwotę niewiele ponad 20-tu tysięcy złotych, której do tej pory nie uregulował Społeczny Komitet Budowy Pomnika. Wykonawca zagroził demontażem wizerunku, co najbardziej oburzyło mieszkańców Katowic.

Generał Ziętek był m.in. posłem i wojewodą katowickim. To za jego czasów zbudowano Spodek, on też zainicjował powstanie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, który biorąc pod uwagę wielkość i umiejscowienie na granicy trzech przemysłowych miast jest unikatem w skali całego kraju.

Tagi: Katowice

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: