RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polskie wioślarki mistrzyniami świata!

Publikacja: Sobota, 29 sierpnia (12:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Julia Michalska i Magdalena Fularczyk zdobyły w Poznaniu złoty medal wioślarskich mistrzostw świata w konkurencji dwójek podwójnych. W finałowym wyścigu o 1,64 wyprzedziły brytyjską osadę Anna Bebington - Annabel Vernon oraz o 2,98 Bułgarki Rumianę Nejkową i Miglenę Markową.

Polki, które w tym sezonie triumfowały w klasyfikacji Pucharu Świata, odniosły w Poznaniu największy sukces w dotychczasowej karierze.

To równocześnie pierwszy medal biało-czerwonych w mistrzostwach świata na poznańskim torze regatowym Malta i pierwszy w historii tytuł mistrzyń świata wywalczony przez polskie wioślarki. Jutro o medale powalczy w finałach A pięć kolejnych polskich osad.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: