RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polska może zwiększyć kontyngent w Libanie

Publikacja: Poniedziałek, 11 września (13:44) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przebywający w Izraelu prezydent Kaczyński nie wykluczył zwiększenia polskiego kontyngentu w Libanie ponad deklarowaną wcześniej liczbę 500 żołnierzy. Obecnie w misji UNIFIL bierze udział ponad 200 Polaków.

Kilka tygodni temu minister spraw zagranicznych Anna Fotyga zapowiedziała zwiększenie kontyngentu o połowę. Nie wykluczam dalszego zwiększania kontyngentu, jeśli to będzie koniecznie - powiedział w Izraelu Lech Kaczyński. Wyjaśnił, że będą to oddziały lądowe.

Lech Kaczyński zadeklarował też, że Polska jest gotowa zaangażować się w rozwiązanie wszystkich trudnych spraw na Bliskim Wschodzie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: