Informacje te potwierdziła w rozmowie telefonicznej z korespondentką RMF w Brukseli rzeczniczka premiera Finlandii: Wydaje się, że problemy z energią są już wyjaśnione. Teraz głównym problemem jest embargo na mięso.
Unijni dyplomaci powiedzieli korespondentce RMF, że Polska łagodzi swe stanowisko także w sprawie mięsa. Nie domaga się już natychmiastowego zniesienia przez Rosję embarga.
Warszawie podobno wystarczyłoby zapewnienie na piśmie od Unii Europejskiej, że Wspólnota okaże Polsce solidarność w sporze z Rosją. Najdalej pojutrze Polska ma wycofać swoje weto i na szczycie z Rosją będą mogły rozpocząć się rokowania w sprawie nowego partnerstwa.