RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polska chce mocniej zaangażować się w Afganistanie

Autor: Publikacja: Czwartek, 27 kwietnia (19:27) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Polska zadeklarowała w Pentagonie gotowość większego zaangażowania się w walkę z ISIS w Afganistanie - powiedział Paweł Soloch szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. O szczegóły szefa BBN dopytywał w Waszyngtonie nasz korespondent Paweł Żuchowski. Na razie nie są znane żadne szczegóły w tej sprawie. "To są kwestie, które szczegółowo byłyby ustalane przez nasz rząd i ministra obrony narodowej ze stroną amerykańską” – powiedział Soloch. Jak podkreślił szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Polska zadeklarowała gotowość do większego zaangażowania i to jak dodał, w tej chwili jest najważniejszą kwestią.

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: