RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

„Polonus” ukarany za kłusownictwo

Publikacja: Poniedziałek, 2 lipca (14:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polski statek rybacki "Polonus" został ukarany za kłusownictwo przez norweskie władze. Kapitan ma zapłacić 3700 euro grzywny, a armator statku około 19 tysięcy euro kary.

Norwegowie ukarali Polaków za połów zbyt młodych dorszy w rejonie archipelagu Svalbard na północnym Atlantyku. Do incydentu doszło w połowie czerwca. Zdaniem Norwegów, funkcjonariusze tamtejszej Straży Granicznej zaobserwowali, że "Polonus" od dłuższego czasu łowił w akwenie, gdzie duża część ryb jest jeszcze zbyt młoda, by je wyławiać.

Jarosław Zieliński, przedstawiciel firmy, do której należy statek zapewnia wtedy, że nie ma mowy o kłusownictwie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: