RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policjanci wyłudzali „na chorego”

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

5 policjantów i ordynator Szpitala MSWiA w Kańsku w Zachodniopomorskiem – to nietypowy zespół, który zajmował się wyłudzaniem pieniędzy za koszty leczenia fikcyjnych dolegliwości. Wszystkich zatrzymano.

Mechanizm działania był prosty. Najpierw funkcjonariusze przekupywali lekarza, by ten skierował ich do szpitala. Po wirtualnym leczeniu wyłudzali od ubezpieczyciela zwrot kosztów pobytu w szpitalu – wycenianych nawet na 200 złotych dziennie. Twierdzili bowiem, że z własnej kieszeni musieli płacić za drogie leki i kosztowne zabiegi dodatkowe.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: