RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policjanci w gangu "Kulawego"?

Publikacja: Poniedziałek, 26 lutego (12:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało pięciu policjantów i trzech byłych funkcjonariuszy w związku ze śledztwem w sprawie gangu Jana R. pseudonim ”Kulawy”.

Chodzi o policjantów, którzy w latach 1999-2003 pracowali w komisariacie w Kisielicach na Warmii i Mazurach. To właśnie tam działał gang "Kulawego". Kilku z nich wciąż tam pracuje - wśród zatrzymanych jest były komendant komisariatu.

Policjanci są podejrzewani m.in. o tworzenie dokumentacji, pomagającej przestępcom wyłudzać odszkodowania za fikcyjne stłuczki oraz o przyjmowanie łapówek.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: