Chodzi o policjantów, którzy w latach 1999-2003 pracowali w komisariacie w Kisielicach na Warmii i Mazurach. To właśnie tam działał gang "Kulawego". Kilku z nich wciąż tam pracuje - wśród zatrzymanych jest były komendant komisariatu.
Policjanci są podejrzewani m.in. o tworzenie dokumentacji, pomagającej przestępcom wyłudzać odszkodowania za fikcyjne stłuczki oraz o przyjmowanie łapówek.