RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policja zlikwidowała plantację marihuany

Publikacja: Czwartek, 8 lipca (11:19) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Zachodniopomorscy funkcjonariusze zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Krzewy rosły były w hali magazynowej i w domu w Pyrzycach. Wartość zabezpieczonego narkotyku to ponad milion złotych. 48-letni właściciel hali został zatrzymany.

Policjanci znaleźli 1300 sadzonek konopi indyjskich i 1000 krzewów wysokich na ponad metr. Uprawiane były one za pomocą urządzeń mierzących wilgotności powietrza, czas nawadniania i naświetlania roślin. W pomieszczeniu znajdował się również system wentylacyjny.

W domu należącym do właściciela hali znajdowała się kolejna plantacja. Rosło tam 116 sztuk sadzonek i 60 krzewów. Za uprawę marihuany grozi mu do 8 lat więzienia.

Źródło: RMF/Policja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: