RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policja złapała bankomatowych złodziei

Publikacja: Poniedziałek, 25 czerwca (10:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szczecińscy policjanci zatrzymali trzech bankomatowych złodziei – dowiedział się RMF FM. Złodzieje montowali w urządzeniach skanery i w ten sposób uzyskiwali dostęp do kont. Tylko mieszkańcy Szczecina stracili na tym co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Cała trójka - 24-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 25 i 28 lat - trafili na trzy miesiące do aresztu. Zatrzymano ich w momencie, gdy demontowali urządzenie skanujące z bankomatu.

Przestępcy używali skanera oraz aparatu cyfrowego. Dzięki temu mogli odczytać dane z pasków magnetycznych kart bankomatowych, a z klawiatury czterocyfrowy kod pin. Sprzęt montowali na parę godzin dziennie w jednym, wybranym bankomacie na dużym osiedlu mieszkaniowym. W chwili zatrzymania policja zabezpieczyła skaner oraz listwę z ukrytym aparatem cyfrowym.

Zatrzymani mimo podejrzeń, że są narodowości rumuńskiej, podają się za obywateli Hiszpanii i rozmawiają wyłącznie w tym języku. Mieli przy sobie fałszywe hiszpańskie dokumenty m.in. dwa prawa jazdy i dowód osobisty.

Policja nie wyklucza, że zatrzymanie trojga cudzoziemców może mieć związek z kradzieżami pieniędzy z innych bankomatów w Szczecinie lub w innych miejscach na terenie kraju.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: