Policję powiadomili zaniepokojeni mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, którzy zobaczyli tłum młodych, agresywnych ludzi. Funkcjonariusze na miejscu pojawili się niemal natychmiast i zapobiegli regularnej bitwie pomiędzy pseudokibicami ubranymi w barwy Legii Warszawa, Zagłębia Sosnowiec i BKS Bielsko-Biała. Wszyscy byli uzbrojeni w rękawice bokserskie i drewniane pałki. Sami chuligani twierdzili, że spotkali się, by rozegrać mecz rugby.
Policja podczas tego nietypowego spotkania wylegitymowała ponad 80 osób. 12 zatrzymanych jeszcze dziś stanie przed sądem grodzkim.