Oszuści podszywali się pod sprzedających, inkasując zapłatę za towar, którego nie wystawiali. Za każdym razem korzystali z serwisu uniemożliwiającego identyfikację ich komputerów. W rezultacie kupujący za każdym razem otrzymywał korespondencję, która wysyłana była z anonimowych serwerów z całego świata.
Do zwalczania przestępstw internetowych trójmiejska policja wyznaczyła specjalną grupę funkcjonariuszy. Policjanci bardzo niechętnie ujawniają kulisy swoich działań, ponieważ – jak mówią – każdy szczegół może ułatwić pracę oszustom. Przestępcom grozi kara do 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, policja nie wyklucza dalszych zatrzymań. Posłuchaj relacji Wojciecha Jankowskiego: