ERGO Arena nie dalej niż rok temu była świadkiem zmagań męskiego VNL, goszcząc jeden z turniejów interkontynentalnej fazy tych rozgrywek.
W finałach, po zeszłorocznej zmianie ich formatu, bierze udział już nie sześć, a osiem zespołów, od samego początku walczących o swoje być albo nie być w czterech meczach ćwierćfinałowych.
Finalistami VNL 2023 są: USA, Japonia, Polska, Włochy, Argentyna, Brazylia, Słowenia oraz Francja.
W środę awans do półfinału wywalczyli Amerykanie, którzy pokonali Francuzów, a w drugim meczu Włochy wygrały z Argentyną.
W czwartek na parkiecie wystąpią siatkarze Japonii i Słowenii oraz Polski i Brazylii.
W piątek zawodnicy odpoczywają, natomiast w sobotę odbędą się mecze półfinałowe. Trzymamy kciuki, by Biało-Czerwoni w czwartek pokonali Brazylię i awansowali.
Z tą myślą zapraszamy Was do Ergo Areny na oba sobotnie spotkania półfinałowe.
Mieliśmy dla Was bilety na mecze, które rozegrane zostaną 22 lipca w ERGO Arena w Gdańsku.
Na Wasze wpisy czekaliśmy do czwartku do 12:00.