RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polacy zaprzeczają, by jadali łabędzie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polacy w Irlandii zaprzeczają, by jadali łabędzie. <i>To niedorzeczna plotka. Łabędzie w Polsce najwyżej się karmi, nigdy nie zjada</i> - mówią Polacy, cytowani przez "Limerich Post".

Gazeta cytuje anonimową mieszkankę Limerick, która twierdzi, że Polacy chwytali łabędzie w sieci i zabierali do domu, by je zjeść.

Podobne pogłoski pojawiły się przed laty w bulwarowej prasie brytyjskiej. Wtedy apetyt na łabędzie przypisano ogólnie osobom pochodzącym ze wschodniej Europy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: