RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polacy w Belgii nie czują się bezpiecznie

Publikacja: Niedziela, 30 kwietnia (18:09) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dla nich sprawa zabójstwa młodego Belga się nie skończyła – mowa o Polakach, którzy mieszkają w Belgii. Nasi rodacy od chwili, gdy okazało się, że 17-latka zabił młody Polak, nie czują się bezpiecznie.

Zaczepiają Polaków na dworcu. Po prostu pytają, czy to Ruski czy Polak. Ja się nie odzywałem – obawiałem się, że mogą mnie zaczepić - powiedział naszej korespondentce pan Andrzej.

Wczoraj napisała do nas Magda, która od roku mieszka w małym miasteczku między Brukselą a Antwerpią. Ona także zauważyła zmianę na gorsze w podejściu Belgów do Polaków.

Niestety sprawa morderstwa nastolatka odbija się na tych, którzy niczemu nie są winni.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: