Do ataków przyznał się w rozmowach telefonicznych z mediami ekstremistyczny ruch talibański. Terroryści ostrzegli przed kolejnymi zamachami.
Podwójny zamach w Afganistanie
Co najmniej kilkanaście osób zginęło w dwóch samobójczych atakach w stolicy Afganistanu. Talibowie uderzyli w ministerstwa edukacji i sprawiedliwości. Afgańskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły dwóch zamachowców - samobójców w gmachu resortu sprawiedliwości. Trzeci prawdopodobnie wciąż jest w środku.