RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Podkarpaccy lekarze zaostrzają protest

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Lekarze na Podkarpaciu zaostrzają protest. Przestali wypisywać zaświadczenia i zwolnienia na ZUS-owskich drukach. Domagają się 30-procentowych podwyżek.

Strajk lekarzy w siedmiu podkarpackich szpitalach trwa od środy. Dotychczas nie był uciążliwy dla pacjentów - ograniczał się jedynie do tego, że lekarze przestali wypełniać druki statystyczne, które są niezbędne do rozliczenia się placówek z NFZ.

Pacjenci odczują protest w poniedziałek. Lekarze będą pracować jak na ostrych dyżurach. Oznacza to, że do szpitala przyjmowani będą tylko pacjenci z zagrożeniem życia, a w pracy będą jedynie lekarze dyżurni. Nie będą też pracowały tamtejsze przychodnie specjalistyczne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: