W dwóch rzeszowskich szpitalach nadal trwają rozmowy. Lekarze w każdej placówce samodzielnie negocjowali podwyżki. Podwyżki nas nie satysfakcjonują w pełni, ale powinny zadowolić szczególnie młodych lekarzy - dodał Szramik.
Kompromis na Podkarpaciu nie oznacza końca protestów służby zdrowia. 5 maja odbędzie się dwugodzinny strajk ostrzegawczy lekarzy w 150 szpitalach - głównie w Łódzkiem, Lubelskiem, Świętokrzyskim, Śląskiem i Opolskiem. Na 10 maja lekarze zapowiadają ogólnopolską akcję protestacyjną.