RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Podbeskidzie bez prądu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 50 stacji niskiego napięcia zostało uszkodzonych na Podbeskidziu. Prądu nie ma ponad 2,5 tysiąca domów w dwóch powiatach: żywieckim i cieszyńskim. Awarie to skutek obfitych opadów śniegu.

Mokry śnieg, którego miejscami spadło nawet do 40 centymetrów, wysoko w górach połamał gałęzie i przewrócił drzewa. Te z kolei uszkodziły linie energetyczne.

Dotarcie do miejsc, gdzie doszło do awarii, jest utrudnione, bo linie energetyczne często usytuowane są w środku lasu. Usuwanie awarii może się więc zakończyć dopiero po południu lub wieczorem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: