RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pociągi ED 74 wycofane do odwołania

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od dziś aż do odwołania wycofano z ruchu podwójne składy pociągów ED 74, które kursowały na trasie Warszawa – Łódź. Urząd Transportu Kolejowego wydał taką decyzję po wypadku, do jakiego doszło pod koniec ubiegłego roku.

Gdy 29 grudnia maszynista ruszył z Dworca Wschodniego w Warszawie, zauważył, że druga część prowadzonego przez niego pociągu została na stacji. Szybko wrócił po zagubionych podróżnych, ale sytuacja niestety się powtórzyła.

UTK zapewnia, że do czasu znalezienia przyczyn awarii podwójne składy ED 74, zwane popularnie Pesami, nie wyjadą na tory.

Zdaniem przedstawicieli Związku Zawodowego Maszynistów w Polsce, sytuacja z końca ubiegłego roku może być konsekwencją uszkodzeń mechanicznych, do których doszło na skutek niewłaściwego używania sprzętu. Niekoniecznie więc chodzi o usterkę fabryczną.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Pociąg

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: