Kierowca volkswagena, widząc otwarty przejazd, nie zatrzymał się i wjechał na tory. Wtedy zobaczył lokomotywę. Próbował hamować; nie zdążył i auto uderzyło w wagon. Parę metrów dalej przy nasypie kolejowym pracowała koparka. Jej operator, widząc podniesione szlabany, ruszył na przód. Wtedy pociąg zahaczył o maszynę. Kierujący nią mężczyzna jest ranny.
Przejazd ulicę Górecką - często używanym skrótem z centrum miasta na Świerczewo - jest zablokowany.