RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Po pierwsze, diety… dla radnych

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Choć jeszcze nie zrobili nic dla gminy, już podwyższyli sobie diety. Radni z Dolic w woj. zachodniopomorskim na inauguracyjnej sesji zaczęli od 30-procentowych podwyżek.

Jeszcze przed sesją na korytarzu dyskutowano na temat wysokości diet. Wprawdzie w porządku obrad takiego punktu nie było, ale radni znaleźli sposób: wykorzystali punkt zatytułowany „Sprawy różne” i właśnie wtedy zaproponowali podwyżkę.

Początkowe, 10-procentowe zwiększenie diety nie satysfakcjonowało radnych. W końcu doszli jednak do kompromisu i teraz za każde posiedzenie dostaną 200 zł, o 50 zł więcej niż w ubiegłej kadencji. Na podwyżkę – z 1000 zł na 1200 zł – załapał się także przewodniczący Rady Gminy.

Radni uważają, że podwyżka należała im się, bo przez ostatnie 4 lata wysokość diety nie zmieniała się.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: