RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

PNA: Drużyna z Togo zdyskwalifikowana

Publikacja: Poniedziałek, 11 stycznia (17:48) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Władze Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej poinformowały, że drużyna Togo została zdyskwalifikowana. W związku z tym w grupie B Pucharu Narodów Afryki zagrają tylko trzy zespoły: Ghana, Wybrzeże Kości Słoniowej i Burkina Faso.

Piłkarze Togo opuścili Angolę, gdzie odbywa się turniej, po tym, jak w piątek został ostrzelany ich autobus. W wyniku napaści dwie osoby zginęły, a kilka kolejnych zostało rannych.

Togo miało zagrać w poniedziałek z Ghaną. Władze tego kraju wezwały organizatorów turnieju do przełożenia meczu - zawodnicy byli gotowi wrócić po trzydniowej żałobie narodowej. Ci nie wyrazili jednak zgody na zmiany w kalendarzu rozgrywek.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: